Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 704191
Kurum Adı : Sultanhanı Atatürk İlkokulu
Telefon : 3822422009
Faks : 0
WEB Adresi : http://sultanhaniataturk.meb.k12.tr
Adres : Sultanhanı Kasabası İstikamet Mahallesi Sultanhanı Atatürk İlkokulu Merkez/AKSARAY

VİZYON
VİZYONUMUZ A)KİŞİSEL AÇIDAN 1)İlgi, istidat ve kabiliyetleri yönünde yetiştirerek, gelecek hayat ve üst öğrenmeye hazırlamak. 2)Türkçeyi doğru kullanma, tüm ders ve programlarda belirlenen hedefler doğrultusunda temel bilgi ve becerileri kazandırmak. 3)Tüm öğrencilerin öğrenmesini sağlamak, Eğitimin bir ihtiyaç olduğuna inanan ve kendini geliştirme isteği duyan, doğru düşünebilen, bilgili, becerikli kendine güvenen bireyler olarak yetiştirmelerine fırsat tanımak. B)TOPLUMSAL AÇIDAN: 1)Atatürk ilke ve inkılâplarına, T.C Anayasasına ve Demokrasinin ilkelerine uygun olarak, hak ve sorumluluklarını bilen, milli ve toplumsal değerlere sahip, ülkesini, milletini, bayrağını seven yurttaş olma bilinci kazandırmak.

MİSYON
MİSYONUMUZ Sürekli gelişime inanan, okuyan, araştıran, analiz ve sentez yapabilen, bilgili, becerikli, kendine güvenen bireylerin yetiştirmek.Bütün öğrencilerin çağdaş ve bilime dayalı bir eğitim ortamında, yaşama ve bir üst öğrenime hazırlandığı; Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı, çağa ve teknolojik gelişmelere uyum sağlayan; çevrenin eğitim, bilim ve kültür merkezi olan; yönetici, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerin işbirliği ile çevrede örnek bir ‘‘model okul’’ olmaktır.

BAŞARILAR
Okulumuz ulusal bazda yapılan SBS sınavında çalışkan öğrencilerimizi ilimizin başarılı okullarına yerleşmesinde büyük katkı sağlamıştır.2012 SBS sonuçlarına bakacak olursak 2 tane Sosyal Bilimler, 1 tane sağlık Meslek Lisesi ,11 tane Anadolu Lisesi, 1 tane İmam Hatip Lisesi, 1 tane Kız Meslek Lisesi Bilişim Teknolojileri ve 1 tanede Endüstri Meslek Lisesine öğrencilerimiz yerleşmişlerdir.Ayrıca Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılan okul sporlarına Okulumuz aktif olarak katılmaktadır.

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : KALORİFERLİ(KÖMÜRLÜ)
Öğretim Şekli : Normal Öğretim
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders Başlangıç: 08.20 Ders Bitiş : 14.10
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi : YOK

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Okulumuz Aksaray İline bağlı Sultanhanı kasabasında bulunmaktadır. İl merkezine uzaklığı 45 km´dir.
Ulaşım : İl merkezine ulaşım çok iyi seviyede olup her yarım saatte bir halk otobüsü bulunmaktadır. Ayrıca kasabamız Aksaray-Konya arası anayol üzerinde olması nedeni ile Şehirlerarası ulaşım yapan otobüslerin güzergâhındadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Sultanhanı Kasabası Aksaray’ın birçok ilçesinden büyük daha büyük olmasına rağmen il merkezine yakınlığı nedeni ile Aksaray’ın en büyük kasabası olmuştur.Ünlü İpek yolu üzerinde olan kasabamız meşhur “Hanı” sayesinde gün içerisinde yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.Nüfusu 12 bin civarında olan kasabamız el dokuması halıları ve kıymetli halıların onarımı ile meşhurdur.